4 Obserwatorzy
21 Obserwuję
arturoschodzinski

arturoschodzinski

Poczet królów i książąt polskich

Poczet królów i książąt polskich - Andrzej Garlicki Ciekawa praca. Dużo ciekawych faktów z życia władców. Polecam wszystkim miłośnikom historii

Paryż na widelcu. Sekretne życie miasta

Paryż na widelcu. Sekretne życie miasta - Stephen Clarke Pasjonująca wycieczka po Paryżu bez wychodzenia z domu :)

O sztuce miłości

O sztuce miłości - Erich Fromm, Aleksander Bogdański Prawie każdy uważa się za specjalistę w tym temacie. Warto przeczytać tę książkę i skonfrontować oraz wzbogacić swoje poglądy

Na szlaku koki

Na szlaku koki - Jerzy R. Suchocki Dobrze napisana książka, która jest zbiorem krótkich reportaży z Ameryki południowej. Warto przeczytać

Miasto ślepców

Miasto ślepców - José Saramago Słuchając tej książki miałem ciarki na skórze. Bardzo ciekawie oddana psychika człowieka w tak trudnej sytuacji jak nagła ślepota. Polecam

Miłość w czasach zarazy

Miłość w czasach zarazy - Gabriel García Márquez Rewelacyjnie opisana miłość, bez owijania w bawełnę, bez pudru, cukiereczków i ciasteczek. Mocna w wymowie, miejscami nawet brutalna. Warto przeczytać, oczywiście ze zrozumieniem.

Markiza de Pompadour

Markiza de Pompadour - Leo Belmont Interesuje mnie historia Francji, a Markiza to jej część. Lektura bardzo wciągająca - ostrzegam!

Listy do sławnych postaci

Listy do sławnych postaci - Albino Luciani Zachwyciła mnie ta książka. Autor podejmuje ważkie i aktualne tematy wplatając je w korespondencję do sławnych ludzi z historii oraz fikcyjnych postaci z literatury. Warto przeczytać!

Łososie w krainie niedźwiedzi

Łososie w krainie niedźwiedzi - Andrzej Grzyb Książka, która powstała po krótkim wypadzie na ryby. Mnie zainteresowała, bo lubię Alaskę :)

Lalki w ogniu. Opowieści z Indii

Lalki w ogniu. Opowieści z Indii - Paulina Wilk Indie to ogromny kraj. Opisanie go to cieżka sprawa. Autorka uchwyciła tylko negatywne strony życia. To takie tabloidowe podejście.

Królewskie skandale

Królewskie skandale - Michael Farquhar HISTORIA to nie tylko bitwy i wielkie dokonania, ale też skandale i słabości. Warto je poznać i uzupełnić swą wiedzę historyczną. Tej nigdy za wiele!

Królów polskich przypadki

Królów polskich przypadki - Ludwik Stomma Ciekawe spojrzenie na posągowe postacie z polskiej historii.

Kobiet czar...

Kobiet czar... - Ludwik Stomma, Tomasz Dominik W świecie gdzie płciowość traci swój sens warto sięgnąć po tę książkę i odkryć czar wielkich Kobiet.

Kajakiem do Indii

Kajakiem do Indii - Wacław Korabiewicz Bardzo żywo pisana wyprawa do Indii. Ogrom przygód nie pozwala się nudzić podczas lektury

Kapłanka miłości: Na podstawie pamiętników Ninon de Lenclos

Kapłanka miłości: Na podstawie pamiętników Ninon de Lenclos - Leo Belmont Zaciekawiła mnie ta postać, tak sugestywnie ukazana przez Autora. Ciekawie ukazane tło epoki.

Dwanaście miesięcy, czyli historia Anglii.

Dwanaście miesięcy, czyli historia Anglii. - Geoffrey Trease Ciekawe podejście do ukazywania historii, choć treść miejscami "cieżkawa"